PisiLinux 2.2 Minimal Beta Nvidia Sürücü Kurulum Rehberi

mesut öztürk
07-09-2021 22:33 #1

Bir kaç defa başarısız olduktan sonraki deneyimlerim (teknik bilgilerim sınırlı):

- KDE kullandığım için anladığım kadarıyla lxdm paketini kurup sudo service lxdm off komutu vermek yerine doğrudan sudo service sddm off komutunu verebiliyorum

- 5. adımdaki ./Nvidia...run komutunu verdiğimde karşıma 

WARNING: Unable to determine the path to install the libglvnd EGL vendor library config files. Check that you have pkg-config and the libglvnd development libraries installed, or specify a path with-glvnd-egl-config-path.

uyarısı çıkıyordu. Sonraki kurulumumda önce paket yöneticisinden pkgconfig ve libglvnd development ve libglvnd-32bit paketlerini kurarak tekrar başladım. böylece bu hatayı tekrar almadım.

-Bunların sonunda sürücüyü başarılı bir şekilde kurduğuma dair mesaj aldım.sudo service sddm on  ve rebbot komutuyla yeniden başlattım.Açılışta ne yazıkki yine siyah ekranda kaldım. tty4 e geçip sudo ./nvidia...run --uninstall komutunu vererek sürücüyü kaldırmak zorunda kaldım. böylece pisi linuxu Nvidia sürücüsü kuramadan normal bir şekilde açabildim.

Daha sonra Bilgi Merkezinden baktığımda "Graphics -> OpenGL->Doğrudan Derleme->3D Accelerator -> Aygıt" kısmında laptobumdaki ekran kartlarından sadece HD Graphics 630'in göründüğünü, Nvidia 1050ti nin olmadığını farkettim. windows'ta her ikiside çalışıyor.

Pisi benim 1050ti'mi görmediği için mi sürücüyü kuramıyorum acaba

scrollup