scrollup
Pisilinux logo

Pisi Lİnux 2.1 USb ye Kurulum

Kemal Sever
14-01-2019 00:13 #1
-Merhabalar.
-Daha öncede denemiştim başaramamıştım. Pisilinux 2.1 i devamlı yanımda taşıyabilmem için usb ye kurmayı şİmdi yeniden denedim. Ama başaramadım. 
-Usb yi tek kurulum yaptım, olmadı. İkiye bölerek yaptım, olmadı. Üçe bölerek denedim, olmadı. Gurup şeçeneklerini değiştirdim, olmadı. 
-Denediğim şeçenekler sonucunda, kurulum bitiyor. Yeniden başlatınca gurup geliyor. seçimi yapıyorum ve aşağıda aynı şekilde yazdığım gibi olup bu ekranda kalıyor. Aynı sorun bazen Hdd ye kurulum yaparkende olmuştu.
-Aynı denemeleri pardus xfce ve Deepin os da denedim açılıyor.
-Pisi linux un gurubundan girince diğer sistemlerin açılışında herhangi bir sorun olmuyor.
-İyi günler.

ERROR: Unable to find root device 'UUID=1101f1e2-9ad2-4bed-882f-8f3d8014a6b7' .
You are being dropped to a recovery shell
                   Type 'exit'to try and continue booting
Sh: can't access tty; job control turned off
(roorfs   )# _
Kemal Sever
14-01-2019 00:17 #2
-Kusura bakmayın çıktıyı yanlış yazmışım tamamını tekrar gönderiyorum.

-Merhabalar.
-Daha öncede denemiştim başaramamıştım. Pisilinux 2.1 i devamlı yanımda taşıyabilmem için usb ye kurmayı şİmdi yeniden denedim. Ama başaramadım. 
-Usb yi tek kurulum yaptım, olmadı. İkiye bölerek yaptım, olmadı. Üçe bölerek denedim, olmadı. Gurup şeçeneklerini değiştirdim, olmadı. 
-Denediğim şeçenekler sonucunda, kurulum bitiyor. Yeniden başlatınca gurup geliyor. seçimi yapıyorum ve aşağıda aynı şekilde yazdığım gibi olup bu ekranda kalıyor. Aynı sorun bazen Hdd ye kurulum yaparkende olmuştu.
-Aynı denemeleri pardus xfce ve Deepin os da denedim açılıyor.
-Pisi linux un gurubundan girince diğer sistemlerin açılışında herhangi bir sorun olmuyor.
-İyi günler.

ERROR: Unable to find root device 'UUID=1101f1e2-9ad2-4bed-882f-8f3d8014a6b7' .
You are being dropped to a recovery shell
                   Type 'exit'to try and continue booting
Sh: can't access tty; job control turned off
(rootfs   )# _