: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
: /home/pisilinux/domains/pisilinux.org/private_html/External/Starting/Autoload/MyDefines.php
: 2
Pisi Linux - Özgürlük Şimdi Başladı
SORU: Kablosuz İnternet Sorunu (TEKRAR KONU)
  • 11-09-2018 05:35
    Övünç TÜRKER
    Daha önce açtığım başıkta gerekli ilgiyi görmediğim için tekrar bir başlık açma gereği duydum. Yaşadığım sorun devam ediyor ve bilgisayar kullanma deneyimini tadını kaçırıyor: Daha önce ki konu: https://pisilinux.org/forum/konu/230-kablosuz-internet-sorunu Olay şu ki bazı zamanlar internette gezemiyorum, bağlantımın olmadığını söylüyor. Fakat modeme bağlıyım. Diğer kablosuz cihazlarım da herhangi bir sorun yok. Diğer işletim sistemlerin de yaşamadığım bir sorun bu. Büyük ihtimal modem kanal değiştiriyor ve bu sırada bir kopma yaşanıyor, cihazım tekrardan bağlanmıyor. Hatayı tespit etmek için istediğiniz çıktı nedir ?
  • 11-09-2018 05:49
    Umut Salan
    "Bağlantıyı kes" ve "tekrar bağlan" biraz bekle "Genel yapılandırma"dan "Bu ağa tüm kullanıcılar bağlanabilir" tiki işaretliyse "kaldır" "uygula" sonra tekrar tiki işaretle "uygula" "tamam" de. bende sorun böyle düzeldi ve ayrıca bazı programlar kurmuştum paket yöneticisinden dhcp ile ilgili bir paket vardı onu yüklemiştim modemmanager-devel 'i de yüklemeni tavsiye ederim yüklüyse ve bunları yaptıktan sonra hala sıkıntı varsa bilmiyorum umarım yardımcı olurlar...
  • 11-09-2018 05:58
    Övünç TÜRKER
    paket kurma hariç hepsini daha önce yaptım.
    İnternet olmayınca mecbur kesip tekrar bağlanıyorum zaten
  • 11-09-2018 06:10
    Umut Salan
    ismi dhclient imiş ve dhcpcd 'yi de kurmuşum.
  • 12-09-2018 04:32
    Sami BABAT
    Servis yöneticisi uygulamasını açıp NetworkManager servisinde ki "Run on start" (Başlangıçta otomatik başlat) kısmını seçili durumda olduğundan emin olun.
  • 12-09-2018 14:39
    Övünç TÜRKER
    Sami bey o dediğinizi yaptığımı yazım da belirttim.
  • 13-09-2018 10:18
    Sami BABAT
    Siz bağlantı ayarlarından, ağ bağlatılarını düzenle kısmından yaptığınızı söylemişsiniz. Benim bahsettiğim olayı yazmamışsınız.