: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
: /home/pisilinux/domains/pisilinux.org/private_html/External/Starting/Autoload/MyDefines.php
: 2
Pisi Linux - Özgürlük Şimdi Başladı
SORU: Pisi Linux 2.0 ATATURK Wi-Fi Bağlanma Sorunu
  • 10-09-2018 14:39
    Umut Salan
    Öncelikle Selamın ALeyküm herkese, Ben bugün Pisi Linux 2.0 ATATURK 'ü flash bellekten kurdum fakat wi-fi'ye bağlanamıyorum. Abim windows 10'dan Hotspot açıyor ona bağlanıyor, telefondaki hotspotuma bağlanabiliyorum fakat kendi modemimize bağlanamıyorum sebebi nedir neleri yüklemem lazım ? Zamanım kısıtlı olduğu için en yakın zamanda çözmem gerek. Hepinize cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • 10-09-2018 15:00
    ERKAN IŞIK
    Selam diğer wifi ağlara bağlanabildiğinize göre sisteminizde bir sorun yok modem wifi güvenlik ayarını WPA2 ise onu bir WPA yaparak deneyin
  • 10-09-2018 15:31
    Umut Salan
    Şifreleme Türü: WPA (AES) ve WPA (TKIP) denedim sonuç aynı.
  • 10-09-2018 16:25
    Umut Salan
    Şuanda çalışıyor ne yaptın diye sorarsanız paket yöneticisinden bir kaç program kurdum; avahi, dhclient, ModemManager, playonlinux (evet alakası yok ama kurdum) falan kurmuşum en son sanırım dhclient'ten oldu şimdi bilgisayarı yeniden başlatacam bakalım tekrar bağlanacak mı ((ModemManager'den emin değilim onun gibi bişeydi ismi))
  • 10-09-2018 16:33
    Umut Salan
    ModemManager-devel idi sanırım onu da yükledim.
  • 12-09-2018 04:31
    Sami BABAT
    Servis yöneticisi uygulamasını açıp NetworkManager servisinde ki "Run on start" (Başlangıçta otomatik başlat) kısmını seçili durumda olduğundan emin olun.