: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
: /home/pisilinux/domains/pisilinux.org/private_html/External/Starting/Autoload/MyDefines.php
: 2
Pisi Linux - Özgürlük Şimdi Başladı
SORU: Farklı paket sistemleri Pisi ye kurma
  • 08-09-2018 15:51
    selahattin bucak
    Merhaba arkadaşlar şimdi bütün Linux işletim sistemlerinin kendine has paket yapıları var acaba burada misal ubuntu için yapılmış bir paketi biz pisi linux için nasıl kurabiliriz .Yani buradaki amaç bir arkadaşımız bir oyun veya kullanmak istediği bir porağramı Pisi paketleri içinde bulamadı ama deb paketi halinde bulundu onu bir iki tıkla pisi linuxsa kurabilmeli
  • 08-09-2018 16:03
    Kamil Atlı
    Sistemimizde ilke olarak sorun çıkarabilecek source kullanmaya karşıyız; fakat illaki son kullanıcı bir deb paketinden, pisi üretmek isterse,  bu tabiki mümkün:
    https://github.com/pisilinux/pisilife-2/blob/master/google-earth/pspec.xml
    gibi..
    rpm den de olabiliyor, pisilife-2 depoyu inceleyebilirsiniz..
    doğrudan source üzerinden de kurabilirsiniz..
    Bizde flatpak var, çok sayıda zorlu paketi, flatpak üzerinden de kurup kullanabilirsiniz..
  • 09-09-2018 05:22
    selahattin bucak
    Evet dediğiniz gibi pisilife 2 de bulunan google earth kurulumunu yaptım kurulumdan sonra google earth açılmadı kenarlarındaki yazılar çıkıyor fakat ortasındaki o top şeklindeki dünya yok boş epey bekledim gelmedi burda ekran kartıyla bir uyumsuzluk olabilirmi .çünkü google earth i daha önceki linuxta aynı bilgisayarımda kullanmıştım.
  • 10-09-2018 03:38
    ERKAN IŞIK
    ekran kartınızla ilgili olabilir, amd a6-4000 ati 7550m ekran kartlı laptopta denemiştim sorunsuz çalıştı.
  • 28-09-2018 06:58
    selahattin bucak
    Anladım arkadaşım dediğim gibi aynı bilgisayara daha önceki sürümde indirip kurulumu yapmıştım hiçbir sorun çıkarmamıştı dediğim gibi bilgisayarda hiç bir parça değişmedi