: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
: /home/pisilinux/domains/pisilinux.org/private_html/External/Starting/Autoload/MyDefines.php
: 2
Pisi Linux - Özgürlük Şimdi Başladı
SORU: Kablosuz İnternet Sorunu
  • 06-09-2018 04:43
    Övünç TÜRKER
    Pisilinuz ailesine geridönüş amaçlı açtığım bir başlık. Pisilinux ailesine destek amaçlı dizüstü bilgisayarıma da Pisilinux 2.0 kurdum. Bilgisayarımı ilk açtığım zaman internete otomatik bağlanmıyor. "Kullanılabilir olduğunda bu ağa otomatik bağlan" işaretli olmasına rağmen. Bazı zamanlarda modeme bağlı olmasına rağmen internete erişimim olmuyor. Sorun yaşanırken diğer kablosuz ciğazlara baktığım da benzer bir sorun yok. Bağlantıyı koparıp, tekrar bağlan diyince düzeliyor. Tahminimce modem otomatik kablosuz kanalı değiştirince sorun yaşanıyor.
  • 06-09-2018 06:19
    Ertuğrul Erata
    komut satırından bir kaç çıktının sonucu lazım. ona göre hata kaydı açılmalı acaba firmware sorunu mu var?

• 06-09-2018 08:09
    Övünç TÜRKER
    "Kullanılabilir olduğunda bu ağa otomatik bağlan" tikini kaldırıp, tekrar işaretledim. Kaydettim yeniden başlattığım zaman bir sorun olmadı.
    İstediğiniz çıktıyı nasıl alacağımı söyleyin ileteyim. Tekrar aynı sorun yaşanırsa buraya yazarım.
  • 06-09-2018 08:41
    Övünç TÜRKER
    Deneme amaçlı bilgisayarımı yenidenbaşlattım ve aynı sorun ile karşılaştım.
    Modeme bağlı gözüküyordum ama internette gezemiyordum. Bağlantıyı kestim, tekrar bağlan dedim. 4-5 sn internet gelmedi sonra düzeldi. Bu sırada telefonum da internet vardı.
    Tekrar yenidenbaşlat dediğim zaman bir sorun yaşamadım.
  • 12-09-2018 04:30
    Sami BABAT
    Servis yöneticisi uygulamasını açıp NetworkManager servisinde ki "Run on start" (Başlangıçta otomatik başlat) kısmını seçili durumda olduğundan emin olun.