scrollup
Pisilinux logo

0ad İzlem (Strateji) Oyunu

Tahir Aksoy
09-10-2020 07:39 #1

Arkadaşlar sizden bir ricam olacak bu oyunu depolaramıza acil bir şekilde kazandırabilir miyiz?

Bunu şu sebepten söylüyorum genelde "Linux" ve "Oyun" sözcüklerini birarada kullanmayı sevmeyen insanlar var. Ve bu oyun bu mantığı yerle bir ediyor. Linux nedir bilmeyen fakat oyun oynamayı seven insanlara bu oyunu linux bir dağıtım üzerinden oynattığım zaman bu dağıtımı benim bilgisayarıma da kuralım diyen çok insan gördüm.

Eskiden oyandığım Age Of Empires adlı bir oyun vardı. Ve 0ad oyunu rahatlıkla o oyundan daha iyi çok daha iyi hem görsellik hem de oyuncuyu diğer oyuna nazaran daha iyi bilgilendiriyor.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Tek amacım Pisi Linux'un daha iyi hale gelmesine yardımcı olmak.

Oyunu merak edenler ekran görüntüleri buraya tıklayınız

ERKAN IŞIK
09-10-2020 20:11 #2

Bu oyun listemizde ama boyut olarak çok büyük, 900mb falan ve bizim alan sorunumuz olduğundan malesef sunamıyoruz bu oyunu.

Tahir Aksoy
10-10-2020 15:05 #3

Pisi Linux'un alan sorunu nasıl çözülebilir? diye kendime sorduğumda şöyle bir çözüm yolu buldum bilmiyorum işe yarar mı?

Bu konu hakkında şuanda sanırım Pamukkale Üniversitesi Pisi Linux'a destek veriyor.

Linux kullacıları derneğinin de şöyle bir sayfası var:

ftp://ftp.linux.org.tr/

Bu dernekten aynı diğer linux dağıtımlarına ayırdıkları alan gibi dosyalama alanı isteğinde bulunsanız yardımcı olacakları düşüncesindeyim.