scrollup
Pisilinux logo

Bluetooth bağlantı Sıkıntısı çekiyorum [ ÇÖZÜLDÜ ]

kurth4cker
03-09-2020 00:28 #1

Ben internete telefonumdan paylaştığım interneti kullanıyorum. Wifi driver kurmada zamanında çok sıkıntı çektiğim için özellikle yeni kurmuş olduğum pisilinuxta bazen kablo ile bağlanıyorum. Pardusta bluetooth ile bağlanıyordum bazı durumlarda. Pisilinuxta da sanırım bir kez bluetooth ile bağlandım. Ama İkinci kez bağlanmaya çalıştığımda bağlantı kesildi diye bildirim geldi. Ne ağdan bağlanabiliyordum ne de normal bluetooth bağlantısı yapabiliyordum. Şimdi bir kez daha deneyeceğim. Belki ben yanlış yapmışımdır.

Bir de git komutunu kullanırken otomatik tamamlama özelliği çalışmıyor. Başka sistemlerde çalışıyordu. Sanırım bunun düzeltilmesi gerek.

ERKAN IŞIK
03-09-2020 11:49 #2

internetinizi kullanmak için en sağlıklı yol telefonunuz kablo ile bağmanız ve telefondan ayarlamanız.

kurth4cker
03-09-2020 22:50 #3

Evet haklısınız.

Bu arada cihazı kaldırıp yeniden eşleştirdiğimde bağlandı.

Başka bir sorum daha olacaktı:

Ben pisi paketlemesini öğrenmek istiyorum. Ve kendi uygulamalarında release çıkarırken pisi paketlerini de eklemek istiyorum.

Henüz tam olarak bir program yazdım denemez ama öğreniyorum işte yavaş yavaş.

Pisi paketlerinde takıldığım bir şey var.

Tam olarak paketlemede nasıl bir yol izlediğini çözemedim. Bir kaynak kod arşivi üzerinden çalışıyor sanırım. Ama mesela actions.py betiğindeki dobin fonksiyonuna belirttiğimiz dosyayı birlgisayar içinde paketleme yapılacak bir dizine taşınıyor. Daha sonra pspec.xml dosyasında belirttiğimiz dizinler paketlemeye dahil oluyor sanırım.

Eğer buraya kadar yanlış anlamadıysam: Pisi paket inşa ederken bir dizin belirtebilir miyiz? Arşiv dosyası yerine yani. Ben git repoma pspec.xml ve actions.py yi eklesem. Uygulamanın çalışmasına dahil olan paketler o repodaki src dizininde olsa orayı belirterek direkt paketleme yapılmasını sağlayabilir miyim lokalde?

ERKAN IŞIK
04-09-2020 01:20 #4

sudo pisi bi -dy --ignore-safety pspec.xml adresi şeklinde derleme yapabilirsiniz, ama bu şekilde derlerseniz sadece sizin sistemde çalışacaktır, universal yani her bilgisayarda çalışsın derseniz docker üzerinde derleme yapmalısınız. docker üzerinde derleme linki https://pisilinux.org/blog/58-adim-adim-docker-ile-derleme