scrollup
Pisilinux logo

pisi 'yi Kaynak koddan derleyemiyorum. [ ÇÖZÜLDÜ ]

kurth4cker
02-09-2020 18:19 #1

Pisi paket yöneticisinin kaynak kodundan derlemek istemiştim ama bir türlü yapamıyorum.

Lütfen bana nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Ya da pisi nin derlenmiş .pisi paketine nereden ulaşabilirim? Ona da bakmak isterim.

Biraz inceleyip pardusa kurmayı deneyeceğim de smile pisi paketlerini pardusa da yükleyebilsem güzel olacak diye düşünüyorum.

ERKAN IŞIK
02-09-2020 19:34 #2

pisi paket yöneticisini pardusa kurup kullanamazsınız, alt yapıları çok farklı https://github.com/PisiLinuxNew/package-manager pisi paket yöneticisinin kaynak kodları.

kurth4cker
03-09-2020 00:21 #3

Pardus`a kurmak için sanırım en azından müdür, çomar gibi sistemleri de eklemem gerek manuel olarak.

Keşke kurulaydı. Peki pisido yu kurabilir miyim sizce ya da pisilinux`a dpkg-deb küçük bir programcık yazıyorum ve release çıkarırken özellikle yerli sistemleri gözardı etmek istemiyorum da. Açık kaynak dünyasıyla daha yeni tanıştım sayılır herhalde. Pandemi`nin ilk günlerinde pardus kurdum. İki gün önce daha önceden udyduğum pisi linuxu kurdum özellikle yerli yazılımları devam ettirmeniz çok güzel bir şey. Hepinize iyi çalışmalar. Daha yazılım konusunda acemiyim ama belki bir gün ben de yazılımlarınıza katkıda bulunabilirim. Şimdilik sadece hata bildiririm herhalde.

ERKAN IŞIK
04-09-2020 01:23 #4

Pardus debian tabanlı bir sistem, o yüzden debian derleme araçlarını kullanmanız daha yerinde olacaktır.

kurth4cker
04-09-2020 14:40 #5

Tamam. Yani pisi paketini pisilinuxta, deb paketini pardusta yapmam daha faydalı olacak.