: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
: /home/pisilinux/domains/pisilinux.org/private_html/External/Starting/Autoload/MyDefines.php
: 2
Pisi Linux - Özgürlük Şimdi Başladı
SORU: Kurulum başarısız hatası
  • 24-08-2018 08:58
    ilker beşken
    Merhabalar, Pisilinux 2.0 kurulumu yapmak istiyorum ancak %96ya kadar kurulum gerçekleştikten sonra aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. Defalarca aynı yerde aynı hata ile karşılaştım. Sorun nedir acaba yardımcı olabilir misiniz? kolay gelsin ------------------------------------------------------------------------ Boost.Python iş hatası "bootloader". Command 'grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg' returned non-zero exit status 1. Generating grub configuration file ... Found theme: /usr/share/grub/themes/pisilinux/theme.txt Found linux image: /boot/kernel-4.9.86 Found initrd image(s) in /boot: initramfs-4.9.86.img Found Windows Boot Manager on /dev/[email protected]/EFI/Microsoft/Boot/bootmgfw.efi Found Windows Boot Manager on /dev/[email protected]/EFI/Microsoft/Boot/bootmgfw.efi Adding boot menu entry for EFI firmware configuration grub2-probe: error: failed to get canonical path of `/boot/efi/EFI/Microsoft/Boot/bootmgfw.efi'. Traceback: File "/usr/lib/calamares/modules/bootloader/main.py", line 353, in run prepare_bootloader(fw_type) File "/usr/lib/calamares/modules/bootloader/main.py", line 324, in prepare_bootloader install_grub(efi_directory, fw_type) File "/usr/lib/calamares/modules/bootloader/main.py", line 299, in install_grub "-o", libcalamares.job.configuration["grubCfg"]]) File "", line 11, in ____________________________________
  • 24-08-2018 09:02
    ilker beşken

Yukardaki hata kodu çok düzensiz göründüğünden dolayı ekran görüntüsü de ekliyorum.

• 24-08-2018 17:58
    ERKAN IŞIK
    sorun yazılım ekibine iletildi  cevap geldiğinde eklerim buraya
  • 25-08-2018 03:41
    Ali Cengiz Kurt
    Bende de böyle bir hata çıktı.efi kurulum yapmak istiyordum bir türlü olmadı.Eğer biosta efiyi iptal edip legacy kurulumu seçerseniz kurulum başarılıyor.
  • 25-08-2018 07:22
    ilker beşken
    @Ali Cengiz Kurt
    Yardiminiz icin tesekkur ederim, ancak bios ayarlarimi daha onceki kutulumlarda yapmistim. Tekrar kontrolunu yaptim sizin cevabinizdan sonra legacy ayarim enable durumda.

Bugun yine deneme yaptim kurulum icin fakat ayni uyari karsiladi ekranda.

@ERKAN IŞIK sabirsizlikla bekliyorum.

Tesekkurler
  • 26-08-2018 05:39
    ilker beşken
    Kuruluma ihtiyacim kalmadi, tekrar ubuntu kurulumu yaptim. Destekleriniz icin tesekkurler.

Ancak bir cozumu varsa daha sonra ayni sorunu yasayacaklar icin yol gosterici olabilir.

iyi gunler...
  • 28-08-2018 17:03
    cafyon
    Kullandığınız bilgisayarın UEFI/BIOS'unda secure boot keys ile eşleşmiyor olabilir.
  • 31-08-2018 05:12
    Kamil Atlı
    Bilgisayarı yeniden başlatın, kurulum medyası olan usb belleği, başka bir usb gözüne takın, düzelecektir..
  • 04-09-2018 20:28
    Övünç TÜRKER
    Boot seçeneklerin de
    Format USB si olarak 2 seçenek olması lazım. Benim sistemim de öyle.
    Diyelim ki Format USB adı Pisi
    Pisi ve Pisi_EFI  olarak görünür. ANakartınızın UEFI sistemin de başka bir işletim sistemi olduğu için EFI kurulmasına izin vermeyecektir.
    Boot eterki EFI yazısı olmayanı seçin ve kurulumu bir de öyle deneyin.