: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
: /home/pisilinux/domains/pisilinux.org/private_html/External/Starting/Autoload/MyDefines.php
: 2
Pisi Linux - Özgürlük Şimdi Başladı
SORU: USB'den kurulum esnasında HARD disk görmüyor.
  • 21-08-2018 14:11
    Don Juan
    Selam arkadaşlar. Asus TP 200 tablet pc kullanıyorum. USB den boot ettim. Kurulum esnasında, dil ve bölge seçimini yaptıktan sonra işletim sisteminin kurulacağı bölüm geliyor. Ancak harddisk bölümü boş görünüyor. bu nedenle kurulum yapamıyorum. Sorun nedir? Ne yapmam gerekiyor.?
  • 23-08-2018 03:14
    ERKAN IŞIK
    selam depolama olarak ne kullanıyor sizdeki, birde diğer dağıtımlarda da aynı sorun varmı bir kontrol edermisiniz.
  • 31-08-2018 05:28
    Kamil Atlı
    Asus TP 200 ün sanırım 32 gb bir hafıza kartı gibi bir diski var, o da başka bir sisteme karşı kilitlenmiş olabilir, dom bellek gibi..
    Bir usb belleğe Pisilinux kurarak, (tabi grubu da o usb belleğe kurmak şartıyla..), tp200 ü, bu usb bellek ile boot ederseniz, bizim için de harika bir test şansı olur.
    Sonuçları paylaşırsanız sevinirim. Dokunmatikle ilgili eksiklerimizi gidermeye yardımcı olmuş olursunuz..
  • 04-09-2018 20:20
    Övünç TÜRKER
    O tarz bir bellekte UEFI koruması olma ihtimali çok yüksek.

Başka bir USB belleği hdd olarak kullanabilirsiniz. Kurulum esnasında 2.bir USB bellek takın ve kurulum diski olarak o USB Belleği işaretleyin.Kurulum bittiği zaman anakartan 2.USB boot önceliğin de 1.sıraya alırsanız,  pisi sistemi açılacaktır. Linux Mint en az 10,1 GBlık USB BELLEK istiyor. Pisi kaç ister bilemem.

Bunun dışın da sistemin hızı USB belleğin okuma/yazma hızına göre değişiklik gösterir.
    Ayrıca anakartın USB veriyolu hızı da önemli.