scrollup
Pisilinux logo

usb dosya sorunu

Süleyman Fatih Şimşek
31-12-2019 02:04 #1
usb dosyaya yada harddiskteki dosyaya bir şey atıp silerken işlemleri ya gerçekleştirmiyor yada yarım yamalak gerçekleştiriyor bir kontrol ederseniz sevinirim 

eklenti:usbye atmak istediğim dosyayı atmıyor 
file:///home/ichbinsuleyman/Resimler dizini oluşturulamadı. 

yazıyor ve mediadan klasöre girmeye çalışıncada şifre soruyor aynı zamanda bazı işlemleri gerçekleştirirken şifremi yanlış allgılıyor

rica edersem çaresini söylermisiniz usb demi bir sıkıntı var yoksa pcdemi 

Süleyman Fatih Şimşek
31-12-2019 05:16 #2
disk bölümü yöneticisine baktığımda ise bağlanma noktaları tüm disklerde kilit işareti var ve hiçbir değişiklik yapılamıyor
asenler
31-12-2019 09:59 #3
konsoldan aşağıdaki komutu girip bir daha deneyin:
sudo usermod -a -G disk kullanıcıadı
Süleyman Fatih Şimşek
31-12-2019 17:52 #4
malesef işe yaramadı hala daha sorun devam etmek te
Erdem UYGUN
01-01-2020 00:07 #5
windows'ta iken güvenli kaldır yapmadıysanız linux böyle uyarılar verebilir. aynı şekilde linux'ta güvenli kaldır yapmazsanız windows da aynı sorunları çıkarabilir. farklı işletim sistemlerinden kaynaklanıyor bu.
Kamil Atlı
01-01-2020 00:15 #6
Harddiskte bir program/paket tarafından oluşturulmuş bir klasöre, bir dosya vs eklerken güvenlik endişesiyle parola isteyebilir. Parola olmadan ilgili klasöre dosya eklemek istiyorsanız, klasörü sağ tıklayıp özellikler, izinler sekmesinden ayarları düzenleyin.. Bu durumda dolphin, sadece diski bağlarken parola ister ..
Parolayı yanlış algılaması, klavye sürçmesi sanırım.

Bir klasörü sağ tıklayıp yetkili eylemleriyle dosya yöneticisinde açtığınızda, istediğiniz dataları istediğiniz yere yazabilmeniz lazım. Olmuyorsa diskte önemli bir sorun var demektir.
Bu durumda o harddiskteki kritik datalarınızı yedekleyin bir şekilde bence.
Süleyman Fatih Şimşek
01-01-2020 11:24 #7
en son windostan çıkarken hem format atmıştım usbye hemde direk çekmiştim aslında usbyi ilk taktığımda bir kaç birşey yazabilmiştim ama sonradan klasör atarken sıkıntı çıktı umarım windowstan güvenli çık yaptıktan sonra düzelir ASENLER,ERDEM VE KAMİL beylerden uğraşları için teşekkür ederim sağolun