scrollup

Pisi GNU/Linux'a Hoşgeldiniz

Pisi GNU/Linux, Pisi tabanlı, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kulanıcılarına kurulum, yapılandırma ve kullanım konusunda kolaylık sağlamaya çalışan, onların temel masaüstü gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan, son kullanıcı odaklı bir GNU/Linux dağıtımıdır.


Son Teknolojiyi Kullanır.

Mevcut paketlerin en son kararlı sürümlerini bulundurur. Türkçe’yi tam ve doğru olarak kullanır. Yazım ve kelime denetimleri yaparak sizin doğru, düzgün ve güzel bir Türkçe kullanmanızı sağlar.

Hızlı ve kolay kurulur.

Kurulum işlemi bir çok bilgisayarda hızlı kurulur size vakit kaybettirmez ve grafiksel ekran sayesinde kurulumu kolaylıkla yapabilirsiniz. Kurulumdan sonra ofis yazılımı, İnternet gezgini, sohbet programı gibi gerekli bütün programlar da yüklenir.

Özgürdür.

Özgürdür ve açık kaynaklıdır. Kodlarına istediğiniz gibi erişip istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Virüs derdi yoktur. İnternet’ten indirdiğiniz dosyaları kontrol etmek ile uğraşmazsınız.

Pisi Linux Özellikleri

Hızlı ve kararlı yapısıyla ve kullanıcı dostu Pisi Linux aileden biri gibidir. Kullandıkça seveceğiniz, vazgeçemeyeceğiniz ve gerçek Türkçe dil desteği olan tek dağıtımdır.

Tamdır

Pisi Linux’u kurduktan sonra geniş bir uygulama yelpazesi ile sizi karşılar. Depolada bulunan yüzlerce paketlerden birisi mutlaka işinizi görecektir. Ayrıca, donanımınızı kolaylıkla tanımaktadır.

Türkçe Sever

Pisi Linux ana dilimizi tamamıyla desteklemek için yoğun çaba gösterir. Depolardaki paketlerin Türkçe desteğine özen gösterir. Türkçe desteği vermeyen paketler için çeviri çalışmaları da yürütür.

Özelleştirilebilir

Pisi Linux'ta KDE ile gelen KAPTAN sayesinde aklınızın sınırlarını aşan sayıda sınırsız kombinasyon ile bilgisayarınızı özelleştirebilir. Siz hayal edin KAPTAN yapsın.

Kolaydır

Pisi Linux'u kullanmak, hiç ummadağınız kadar kolay! Size sunulan ile yetinmeyin, hayal edebildiğiniz kadar geliştirin, kolaylıkla kullanın!

Hızlı ve Kolay Kurulur

Hiç olmadığı kadar kısa sürede kurulumunu yapabilir. Kurulum sonrası sürücü kurmak ile uğraşmaz, bilgisayarınızın keyfinizi sürersiniz.

Virüslere Geçit Vermez

Virüsler ile başınız belada mı? Pisi Linux, linux alt yapısından aldığı güçle, Pisi Linux'da virüslerin sistemi bozmasına asla izin vermez.

Wiki Güncel

Pisi Linux - Yeni 2021

Pisi Linux; Pisi tabanlı son Pardus sürümünü temel alan, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kullanıcılarına kurulum,

Yeni XFCE Temaları Edinmek

TEMA DEĞİŞTİRMEK Merhaba, eğer Pisi GNU/Linux içinde XFCE kurduysanız ilk tema size oldukça sıkıcı gelebilir. İyi haber! Bunu kolayca düzenleyebilirsiniz! https://www.xfce-look.org/browse/cat/135/order/latest/

Xfce Ortamında Yanlış Olan Saati Düzeltmek

Merhaba, eğer Pisi GNU/Linux'ta saatiniz ileride ise bunu düzeltebilirsiniz. Maalesef Xfce masaüstü ortamı kullanıyorsanız saati elle değiştirmek için konsol(uçbirim)


Blog Güncel

27-02-2019 PİSİ LİNUX GÜNCELLEMESİ

27-02-2019 PİSİ LİNUX GÜNCELLEMESİ

27-02-2019 Tarixli güncəlləmələr ilə KDE 5.15 versiyasına və LibreOffice 6.2 son versiyasına gencəllənmişdir GÜNCƏLLƏNƏN PROQRAMLAR. 1 - bluedevil-5.15.2-29-p2-x86_64.pisi 2 - breeze-cursors-5.15.2-29-p2-x86_64.pisi

PİSİ LİNUX 2.1.1 FELİS CATUS

PİSİ LİNUX 2.1.1 FELİS CATUS

Artan güncəlləmələr səbəbi ilə 2.1 versiyasının gencəllənmiş İSO faylıdır. Format zamanı bu İSO faylını istifadə etsəniz bütün güncəlləmələri almış olacaqsız

PİSİ LİNUX 2.1.2 Mehmetçik

PİSİ LİNUX 2.1.2 Mehmetçik

Artan güncəlləmələr səbəbindən 2.1.x versiyalarının güncəllənmiş İSO faylıdır. Sisteminizi format edərkən bu İSO faylından istifadə etsəniz bütün güncəlləmələri