Pisi GNU/Linux'a Hoşgeldiniz

Pisi GNU/Linux, Pisi tabanlı, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kulanıcılarına kurulum, yapılandırma ve kullanım konusunda kolaylık sağlamaya çalışan, onların temel masaüstü gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan, son kullanıcı odaklı bir GNU/Linux dağıtımıdır.


Son Teknolojiyi Kullanır.

Mevcut paketlerin en son kararlı sürümlerini bulundurur. Türkçeyi tam ve doğru olarak kullanır. Yazım ve kelime denetimleri yaparak sizin doğru, düzgün ve güzel bir Türkçe kullanmanızı sağlar.

Hızlı ve kolay kurulur.

Kurulum işlemi bir çok bilgisayarda hızlı kurulur size vakit kaybettirmez ve grafiksel ekran sayesinde kurulumu kolaylıkla yapabilirsiniz. Kurulumdan sonra ofis yazılımı, İnternet gezgini, sohbet programı gibi gerekli bütün programlar da yüklenir.

Özgürdür.

Özgürdür ve açık kaynaklıdır. Kodlarına istediğiniz gibi erişip istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Virüs derdi yoktur. İnternet’ten indirdiğiniz dosyaları kontrol etmek ile uğraşmazsınız.

Pisi Linux Özellikleri

Hızlı ve kararlı yapısıyla ve kullanıcı dostu Pisi Linux aileden biri gibidir. Kullandıkça seveceğiniz, vazgeçemeyeceğiniz ve gerçek Türkçe dil desteği olan tek dağıtımdır.

Tamdır

Pisi Linux’u kurduktan sonra geniş bir uygulama yelpazesi ile sizi karşılar. Depolada bulunan yüzlerce paketlerden birisi mutlaka işinizi görecektir. Ayrıca, donanımınızı kolaylıkla tanımaktadır.

Türkçe Sever

Pisi Linux ana dilimizi tamamıyla desteklemek için yoğun çaba gösterir. Depolardaki paketlerin Türkçe desteğine özen gösterir. Türkçe desteği vermeyen paketler için çeviri çalışmaları da yürütür.

Özelleştirilebilir

Pisi Linux'ta KDE ile gelen KAPTAN sayesinde aklınızın sınırlarını aşan sayıda sınırsız kombinasyon ile bilgisayarınızı özelleştirebilir. Siz hayal edin KAPTAN yapsın.

Kolaydır

Pisi Linux'u kullanmak, hiç ummadığınız kadar kolay! Size sunulan ile yetinmeyin, hayal edebildiğiniz kadar geliştirin, kolaylıkla kullanın!

Hızlı ve Kolay Kurulur

Hiç olmadığı kadar kısa sürede kurulumunu yapabilir. Kurulum sonrası sürücü kurmak ile uğraşmaz, bilgisayarınızın keyfinizi sürersiniz.

Virüslere Geçit Vermez

Virüsler ile başınız belada mı? Pisi GNU/Linux, Linux alt yapısından aldığı güçle virüslerin sistemi bozmasına asla izin vermez.

Wiki Güncel

Pisi GNU/Linux'da Font Nasıl Eklenır?

Pisi GNU/Linux'da herhangi bir ofis,grafik,video düzenleme çalışması veya vb. çalışmalarda farklı ttf fontları gerekli olabilir. Bundan hareketle Pisi GNU/Linux'a ttf

Pisi Linux konsol'da Gnome Masaüstü Nasıl Kurulur ?

Pisi Linux'da Gnome Masaüstü nasıl kuracağımızı adım adım işleyelim. Bu kurulum KDE kurulumda gerçekleşmiştir. Adım , adım; Konsol açalım ve Depo veritabanlarını

Geliştirme ve Programlama Yazılımları

Anjuta - GNOME projesi için yazılmış entegre bir geliştirme yazılımı. Proje yönetimi, uygulama sihirbazı, etkileşimli hata ayıklayıcı, kaynak düzenleyici, sürüm kontrolü,


Blog Güncel

Pisi Linux 2.2 Beta Testi ve Birkaç Anekdot

Pisi Linux 2.2 Beta Testi ve Birkaç Anekdot

Pisi Linux 2.2 Beta sürümünü bugün deneyimledim. Pisi Linux 2.2 Beta sürümünü "Oracle VM VirtualBox" ile test ettim.  Sistem »  İşlemci :

14-05-2021 Pisi GNU/Linux güncellemesi

14-05-2021 Pisi GNU/Linux güncellemesi

Pisi GNU/Linux aşağıdaki programlar güncellenmiştir abe-1.1-1-p2-x86_64.pisi akonadi-calendar-tools-21.04.0-28-p2-x86_64.pisi akonadi-calendar-21.04.0-35-p2-x86_64.pisi akonadi-calendar-devel-21.04.0-35-p2-x86_64.pisi

Pisi GNU/Linux 2.2 03.05.2021 güncəlləməsi

Pisi GNU/Linux 2.2 03.05.2021 güncəlləməsi

03.05.2021 tarixi etibarı ilə 2-ci güncəlləməmizi də yayınladıq, paket idarəetməsindən yaxud terminal vəasitəsi ilə güncəlləyə bilərsiniz. Terminal vasitəsi ilə güncəlləmək

scrollup